Ważne! Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem

Wycieczka: "Praga po raz drugi - śladami sławnych wydarzeń." (P4)

 Przejdź do galerii W czasie tej wycieczki zapoznają się Państwo z interesującymi miejscami Starego Miasta, w tym z unikalnymi w skali całego świata obiektami w stylu kubizmu. Dzięki spacerowi po zakamarkach pogranicza Starego i Nowego Miasta zajrzą Państwo tam, gdzie drukowane przewodniki nie prowadzą. Naszą uwagę głównie skierujemy na budowle powstałe w XIX i XX wieku, chociaż nie zabraknie również na naszej trasie obiektów nieco starszych, prawdziwych świadków historii.

Wycieczka ta stanowi doskonałe uzupełnienie naszej wycieczki „Po raz pierwszy w Pradze”, dzięki niej poznają Państwo miejsca, które zasadniczo omijane są przez turystów, chociaż są bardzo interesujące i ważne.

XIX i XX wiek zmieniły oblicze miasta, które z prowincjonalnego i nieco zapomnianego miasta Cesarstwa Austro-Węgierskiego zaczęło się przeistaczać w stolicę młodej, demokratycznej I Republiki.

Dzięki intensywnej pracy wielu ludzi, w Pradze zaczęły powstawać nowe obiekty, zaczęły rozwijać się nowatorskie kierunki w sztuce. W skrócie, Praga zaczęła stawać się kulturalną stolicą Europy. W trakcie naszego spaceru dowiedzą się Państwo wiele ciekawych rzeczy o zwiedzanych obiektach, ciekawych historiach związanych z ich powstaniem. Poznają Państwo fakty i legendy, których próżno by szukać w popularnych książkowych przewodnikach.

Nasza wspólna wyprawa, poprowadzi obok Domu Miejskiego i Bramy Prochowej, teatru urządzonego w dawnym kościele, znajdziemy się w miejscu, gdzie zatrzymał się w czasie swojego praskiego pobytu Fryderyk Chopin. Później zajrzymy do miejsca, gdzie pogrzebano za życia kanclerza Wacława z Mitrovic. Przespacerujemy się ulicą, która powstała w miejscu zasypanej fosy. Następnie udamy się w pasjonującą wyprawę po zakamarkach placu św. Wacława. Trafimy również na jeden z największych rynków w Europie. Tam na chwilę cofniemy się do wydarzeń z początków XV stulecia i obejrzymy miejsce z najkrótszą drogą do piekła.
Nie zabraknie również w trakcie naszego spaceru miejsc związanych z okresem II wojny światowej. Poznamy również jedną z ciekawszych budowli z lat 90-tych XX wieku - Tańczący Dom. Następnie udamy się na krótki spacer po Smichovie, miejscu gdzie powstawały na przełomie XIX/XX wieku piękne secesyjne budowle. Naszą wycieczkę zakończymy przy pomniku ofiar komunizmu. Jednym słowem - polecamy - szczególnie dla osób, które po raz kolejny odwiedzają miasto i chcą poznać Pragę, z nieco innej strony, niż w trakcie tradycyjnych wycieczek.
Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki:
  1. Dom Miejski (z zewnątrz).
  2. pasaże Nowego Miasta.
  3. Rynek Nowego Miasta.
  4. Dom Fausta.
  5. Tańczący Dom.
  6. Most Alojzego Jiraszka.
  7. pomnik ofiar komunizmu
Wnętrza, które odwiedzimy w trakcie wycieczki:
Pasaże Nowego Miasta.
Czas trwania: do 3,5 godzin.

Stopień trudności: średnia, spacer na odcinku około 4,5 km.

Miejsce startu: w Pradze. Dokładne miejsce zostanie podane zostanie w potwierdzeniu zamówienia

W cenie zawarte są: usługa przewodnicka i realizacja programu zwiedzania w grupie od 1 do 15 osób.

Cena prezentowana jest przy terminie wycieczki.

Galeria zdjęć z trasy wycieczki


<<   Odtwarzaj   Zatrzymaj   >>

Rezerwacja wycieczek / przegląd dostępnych terminów

Wybierz interesujący Cię termin z listy i wypełnij wszystkie pola poniższego formularza.
Dodatkowe zniżki zostaną uwzględnione przy potwierdzeniu zamówienia przez Biuro Obsługi Klienta.
Kliknij wybrany przez siebie miesiąc


Przepraszamy, ale aktualnie brak terminu wycieczki. Jednakże, jeżeli są państwo zainteresowani tą wycieczką, proszę wypełnić poniższy formularz podając interesujący Państwa termin:

Termin na specjalne zamówienie: *
(proszę wpisać datę)

Dane osoby zamawiającej:

Imię i Nazwisko: *
E-mail: *
Nr telefonu: *
Ilość osób: *
Kod promocyjny:
Uwagi:

Przepisz powyższy kod z obrazka do poniższego pola: *

Maksymalnie w ciagu 24 godzin od chwili wysłania tego formularza, otrzymasz potwierdzenie oraz dodatkowe informacje na podany przez Ciebie e-mail.pola oznaczone * są wymagane.
Rezerwacja wycieczki


 Kontakt
Rezerwacji wycieczki mogą dokonać Państwo za pomocą krótkiego formularza znajdującego się pod każdą z wycieczek.

Po przesłaniu do nas formularza odpowiemy Państwu w ciągu w ciągu 24 godzin (w dni robocze).

W przypadku pytań napisz do NAS.Jak zamówić Oferta dla grup Regulamin świadczenia usług Kontakt z Nami


www.praha.pl www.przewodnikpopradze.pl


© Universal Travel CZ

Design, wykonanie fotografii: WebArt4U